Benim adım Kerim Ebu Zeyd.İsrail bombaları beni bulduğunda 40 günlük bir teröristtim(!)

BASIN AÇIKLAMASI


15 AĞUSTOS 2014 Fatih PTT/ İSTANBUL


DOWNLOAD


Değerli basın mensupları,

Şu an, Uzak Asya’da Arakan ve Patani; Orta Asya’da Doğu Türkistan, Afganistan ve Keşmir; Kuzey Afrika’da Mısır; Orta Afrika’da Nijerya, Mali, Sudan, Somali, Orta Afrika Cumhuriyeti; Orta Doğu’da Yemen, Suriye, Irak, Filistin ve çokluğundan ötürü unuttuğumuz nice coğrafyalar emperyalist güçler ve uzantıları tarafından işgal, asimilasyon ve soykırıma maruz kalmaktalar.

Buna rağmen yaklaşık son 100 yıldır bir türlü dirlik ve birlik sağlayamayan Müslüman coğrafyalar, üzülerek söylüyoruz ki istisnalar haricinde, zillete müptela olarak en temel yaşama haklarını bile elde edemeyecek durumdalar.

Bugün ümmetin içindeki Filistin direnişi gibi müstesna yapılar bu gidişe canları pahasına da olsa dur demeye çalışmakta, kararlı ve ilkeli mücadelenin dünyanın süper güçleri karşısında nasıl üstün geldiğini bizlere göstererek adeta birer mücadele okulu olmaktalar.

Hal böyleyken, acziyetlerini gizlemek için masum halkları acımasızca katleden zalim güçler, ellerindeki propaganda araçlarıyla yüzümüze baka baka bizleri katledişlerini en temel savunma haklarıymış gibi pişkince, hiç utanmadan söyleyebilmektedirler.

Bunun tipik örneğini televizyonlarımızın başında, evlerinde otururken İsrail bombalarıyla çoluk çocuk demeden yok oluşlarını canlı olarak izlediğimiz Gazze halkının katliamında da görmekteyiz.

Bu da yetmezmiş gibi bir de yaşadığımız bu topraklarda bizlerden biriymiş gibi görünen, aynı okullarda okuyan, aynı sokaklarda yürüyen, bizimle aynı dili konuşan birçok kişi bu katliamlara alkış tutuyor, hatta çifte vatandaş statüsüyle İsrail Ordusu üniforması giyerek bizzat bu katliamlarda rol alıyorlar.

Bugün burada, bu katillere tepki olarak oluşturduğumuz ve bir süredir internet üzerinden devam eden "İsrail Askeri İstemiyoruz" kampanyasına destek veren gönüllüler olarak toplandık. Biraz sonra hep birlikte Türkiye ve İsrail pasaportu taşıyan katillerle aynı ülkede yaşamak istemediğimizi ifade eden dilekçelerimizi TBMM Dilekçe Komisyonu'na göndereceğiz.Bu vesileyle belirtmek istiyoruz ki İsrail'in Filistin'de yürüttüğü soykırım politikası artık insan vicdanının kaldırabileceği bütün sınırları da aşmış bulunmaktadır.

Bugün dünyanın dört bir yanında vicdanlar ayağa kalkmaktalar... Latin Amerika'dan Japonya'ya kadar, İsrail katliamları milyonlarca insanın katıldığı protesto gösterileri ile tel'in ediliyor; İsrail'in kadın, çocuk ve sivil ayırmadan yürüttüğü soykırım politikası ve bu politikaya destek veren bütün güçler hızla yalnızlaştırılıyorlar.

Bizler de TBMM Dilekçe Komisyonu'na gönderdiğimiz bu dilekçelerle, İsrail’in katliamlarına katılan çifte uyruklu katillerin bir an önce yargılanmasını, cezalandırılmasını ve vatandaşlıktan çıkartılmasını; ayrıca yapılan askerliğin hizmet olarak geçerli sayıldığı ülkeler arasından İsrail’in çıkartılmasını talep ediyoruz. Çünkü katiller, Türk Hava Yolları uçakları ile Filistin'e gidiyor, askerlik yapıyor, sonra geriye dönüp Türkiye halkı ile aynı haklara sahip olmaya devam ediyorlar. Bizler bunu istemiyoruz.

Son olarak, buraya gelerek basın açıklamamıza katılan basın mensuplarına ve kampanyaya destek vererek binlerce dilekçe gönderen bütün destekçilerimize teşekkür ediyoruz.

İsrail Askeri İstemiyoruz İnisiyatifi
«« Açıklamalar ve Duyurular